Concursul Online de Fizică PHI 2013

În atenţia DGÎ, Gimnaziilor, Liceelor pentru elevi din clasele a VI-a – XII-a.

În perioada 27-28 aprilie 2013, în cadrul Universităţii de Stat din Moldova se va desfăşura Concursul Online de Fizică PHI 2013, organizat de către CEX Iaşi, Facultatea de Fizică şi IDESC, Universitatea “Alexandru Ioan Cuza”, Iaşi, Romania în parteneriat cu Centrul de Excelenţă pentru Educaţie Modernă din cadrul LCŞ “FMF”, Facultatea de Fizică şi Inginerie şi Facultatea de Matematică şi Informatică a Universităţii de Stat din Moldova, Chişinău, Republica Moldova.

Adeverinţă

+Procedura de Înregistrare

Pentru înregistrarea elevilor participanţi la concurs rugăm să completaţi lista nominală în formularul ataşat mai jos, pe care îl transmite-ţi electronic la adresa

ceemusm@yahoo.com

pînă la data de 19.04.2013, ora 17:00.

+Condiţiile de Concurs

Activitatile vor fi desfasurate la Universitatea de Stat din Moldova, blocurile 4 şi 4a, conform documentului ataşat.

Sălile de Concurs vor fi distribuite după înregistrarea participanţilor la PHI 2013.

Informaţia privind distribuirea Sălilor de Concurs va fi plasată pe site pînă la data de 26.04.2013

Desfăşurarea concursului

  27 APRILIE 2013                                                                        Sîmbătă

Clasa a 10-a

8.30-10.30

Clasa  a  9-a

12.00-14.00

Clasa a 11-a

15.30-17.30

Clasa a 12-a

Elevii clasei a 12-a pot participa la concurs împreună cu oricare dintre participantii de la clasele a 9-a, a 10-a sau a 11-a (la una sau mai multe clase) si vor fi premiati pe baza punctajului maxim obtinut la una din clase.

  28 APRILIE 2013                                                                        Duminică

Clasa a 7-a

8.30-10.30

Clasa a 6-a

12.00-14.00

Clasa a 8-a

15.30-17.30

Repartizarea Participanţilor în Sălile de Concurs

Concursul se va desfăşura la data de 27-28.04.2013, la Universitatea de Stat din Moldova, str. A. Mateevici, 60,

blocul 4a sălile 111, 113 şi 114.

Mai jos găsiţi listele participanţilor repartizaţi în Sălile de Concurs

+Clasa a 6-a, 28.04.2013, ora 12:00-14:00

Nume Prenume Clasa Instituţia Oraşul Profesor pregătitor SALA
Benderschii Andreea

6

LT “Orizont”, Ciocana Chişinău Burleai Valeriu 111
Bivol Adelina

6

LT “Aurel David” Bardar, Ialoveni Cuşnir Vasile 111
Bivol Tamara

6

LT “Aurel David” Bardar, Ialoveni Cuşnir Vasile 111
Castraşan Nicoleta

6

Gimnaziul Sociteni Sociteni, Ialoveni Cuşnir Vasile 111
Ciumeico Alic

6

LT “Mircea Eliade” Chişinău Curlicovschi Alisa 111
Cobîlețchi Ana

6

LT “Gaudeamus” Chişinău Burleai Valeriu 111
Damir Diana

6

LT “Gaudeamus” Chişinău Burleai Valeriu 111
Daniță Cristina

6

LT “Orizont”, Ciocana Chişinău Burleai Valeriu 111
Derevenco Viorel

6

LT “Ion Creangă” Chişinău Lupaşcu Valentina 111
Djurii Ecaterina

6

LT “Gaudeamus” Chişinău Burleai Valeriu 113
Dolma Cătălina

6

LT “Orizont”, Ciocana Chişinău Burleai Valeriu 113
Gavrilan Cristi

6

LT “Mihail Bârcă” Ialoveni, Mileştii Mici Popov Elena 113
Ionuţa Dmitrii

6

LT “Ion Creangă” Chişinău Lupaşcu Valentina 113
Jitaru Andreea

6

LCI “Prometeu-Prim” Chişinău Damian Ludmila 113
Kiașko Alexandr

6

LT “Orizont”, Ciocana Chişinău Burleai Valeriu 113
Lipceanu Alexei

6

LT “Orizont”, Ciocana Chişinău Burleai Valeriu 113
Lozovanu Vlada

6

LT “Orizont”, Ciocana Chişinău Burleai Valeriu 113
Mușet Dmitrii

6

LT “Orizont”, Ciocana Chişinău Burleai Valeriu 113
Prodan Vlad

6

LT “Orizont”, Ciocana Chişinău Burleai Valeriu 114
Şendrea Egor

6

LT “Gaudeamus” Chişinău Burleai Valeriu 114
Ștefaniuc Danila

6

LT “Orizont”, Ciocana Chişinău Burleai Valeriu 114
Tomic Mirela

6

LT “Ion Creangă” Chişinău Lupaşcu Valentina 114
Tonu Mihaela

6

LT “Aurel David” Bardar, Ialoveni Cuşnir Vasile 114
Trofim Maria

6

LT “Mihail Bârcă” Ialoveni, Mileştii Mici Popov Elena 114
Țurcanu Artiom

6

LT “Orizont”, Ciocana Chişinău Burleai Valeriu 114
Ujacov Danila

6

LT “Orizont”, Ciocana Chişinău Burleai Valeriu 114
Vîntu Andreea

6

LT “Gaudeamus” Chişinău Burleai Valeriu 114

+Clasa a 7-a, 28.04.2013, ora 8:30-10:30

Nume Prenume

Clasa

Instituţia Oraşul Profesor pregătitor SALA
Alexei Bogdan

7

LT “Orizont”, Ciocana Chişinău Burleai Valeriu 111
Barancea Denis

7

LT “Mihail Bârcă” Ialoveni, Mileştii Mici Popov Elena 111
Bolohan Ana-Athina

7

LT “Ion Creangă” Chişinău Lupaşcu Valentina 111
Burbulea Veronica

7

LT “Ion Creangă” Chişinău Lupaşcu Valentina 111
Chicu Alina

7

LT “Mihai Sadoveanu” Călăraşi Gavriliţă Elena 111
Chicu Silviu

7

LT “Ion Creangă” Chişinău Lupaşcu Valentina 111
Crețu Tamara

7

LT “Mihail Bârcă” Ialoveni, Mileştii Mici Popov Elena 111
Cupeţ Cristian

7

Gimnaziul Sociteni Sociteni, Ialoveni Cuşnir Vasile 111
Darii Radu

7

LT “Ion Creangă” Chişinău Lupaşcu Valentina 111
Dodon Mihaela

7

LT “Mihai Sadoveanu” Călăraşi Gavriliţă Elena 111
Don Otilia

7

LT “Dante Alighiere” Chişinău Munteanu Svetlana 111
Dumitraș Mariana

7

LT “Ion Creangă” Chişinău Lupaşcu Valentina 111
Elisei Nina

7

LT “Mihai Sadoveanu” Călăraşi Gavriliţă Elena 111
Eșanu Nicoleta

7

LT “Mihail Bârcă” Ialoveni, Mileştii Mici Popov Elena 111
Filipescu Mihai

7

LT “Ion Creangă” Chişinău Lupaşcu Valentina 111
Gavriliţă Gabriel

7

LT “Mihai Sadoveanu” Călăraşi Gavriliţă Elena 113
Ghieş Iulia

7

LT “Mihail Kogălniceanu” Chişinău Grigoriev Eugeniu 113
Gnip Ana

7

LT “Ion Creangă” Chişinău Lupaşcu Valentina 113
Ivasiuc Arina

7

LT “Dante Alighiere” Chişinău Munteanu Svetlana 113
Jardan Alexandru

7

LT “Mihai Sadoveanu” Călăraşi Gavriliţă Elena 113
Lazariuc Cristina

7

LT “Mihai Sadoveanu” Călăraşi Gavriliţă Elena 113
Lipcan Doina

7

LT “Mihai Sadoveanu” Călăraşi Gavriliţă Elena 113
Mînăscurtă Alexandru

7

LT “Ion Creangă” Chişinău Lupaşcu Valentina 113
Mîndru Mihaela

7

LT “Ion Creangă” Chişinău Lupaşcu Valentina 113
Munteanu Ana-Maria

7

LT “Ion Creangă” Chişinău Lupaşcu Valentina 113
Ninicu Radu

7

LCI “Prometeu-Prim” Chişinău Damian Ludmila 113
Oală Irina

7

LT “Ion Creangă” Chişinău Lupaşcu Valentina 113
Panfil Alexandrina

7

LT “Ion Creangă” Chişinău Lupaşcu Valentina 113
Perjovschi Alina

7

LT “Ion Creangă” Chişinău Lupaşcu Valentina 113
Plugaru Dan

7

LT “Aurel David” Bardar, Ialoveni Cuşnir Vasile 113
Popov Dan

7

LT “Ion Creangă” Chişinău Lupaşcu Valentina 114
Porubin Elena

7

LT “Holercani” Holercani Porubin Ana 114
Puiu Mădălina

7

LT “Mihail Kogălniceanu” Chişinău Grigoriev Eugeniu 114
Puşcă Elena

7

LT “Ion Creangă” Chişinău Lupaşcu Valentina 114
Puţuntica Alexandra

7

LT “Ion Creangă” Chişinău Lupaşcu Valentina 114
Puţuntica Anastasia

7

LT “Ion Creangă” Chişinău Lupaşcu Valentina 114
Saranciuc Camelia

7

LT “Ion Creangă” Chişinău Lupaşcu Valentina 114
Șendrea Alexandru

7

LT “Ion Creangă” Chişinău Lupaşcu Valentina 114
Şevciuc Mihai

7

LT “Ion Creangă” Chişinău Lupaşcu Valentina 114
Şilcenco Oleg

7

LT “Ion Creangă” Chişinău Lupaşcu Valentina 114
Tontici Sabina

7

LCI “Prometeu-Prim” Chişinău Damian Ludmila 114
Tonu Ştefan

7

LT “Aurel David” Bardar, Ialoveni Cuşnir Vasile 114
Trifan Nicoleta

7

LT “Mihai Sadoveanu” Călăraşi Gavriliţă Elena 114
Ţurcan Iuliana

7

LT “Mihail Kogălniceanu” Chişinău Grigoriev Eugeniu 114
Vetrilă Cătălina

7

LT “Mihail Kogălniceanu” Chişinău Grigoriev Eugeniu 114

+Clasa a 8-a, 28.04.2013, ora 15:30-17:30

Nume Prenume

Clasa

Instituţia Oraşul Profesor pregătitor SALA
Andronache Corina

8

LT “Mihail Bârcă” Ialoveni, Mileştii Mici Balmuş Olga 111
Andros Alexandru

8

LT “Spiru Haret” Chişinău Tonu Viorica 111
Băţ Daniel

8

LT “Mihail Kogălniceanu” Chişinău Solonari Antonina 111
Boghii Maxim

8

LT “Orizont”, Ciocana Chişinău Burleai Valeriu 111
Bors George

8

LT “Nicolae Donici” Dubasarii Vechi Mafteuţa Mihai 111
Braicov Daniela

8

LT “Ion Creangă” Chişinău Lungu Valentina 111
Ciolacu Gabriela

8

LT “Ion Creangă” Chişinău Lungu Valentina 111
Cius Vladislav

8

LT “Spiru Haret” Chişinău Tonu Viorica 111
Corotcov Andrei

8

LT “Aurel David” Bardar, Ialoveni Cuşnir Vasile 111
Deordiţă Irina

8

LT “Mihail Kogălniceanu” Chişinău Solonari Antonina 111
Evtodiev Angelina

8

LT “Elimul Nou” Chişinău Secrieru Vasile 111
Goreanu Liliana

8

LT “Puhoi” Ialoveni Reuleţ Angela 113
Grosu Octavian

8

LT “Mihail Kogălniceanu” Chişinău Solonari Antonina 113
Istrate Felicia

8

LT “Ion Creangă” Chişinău Lungu Valentina 113
Muturniuc Alexandru

8

LT “Nicolae Donici” Dubasarii Vechi Mafteuţa Mihai 113
Ojog Adrian

8

LT “Orizont”, Ciocana Chişinău Burleai Valeriu 113
Parfene Elena

8

LT “Puhoi” Ialoveni Reuleţ Angela 113
Petrașco Sandu

8

LT “Mihail Bârcă” Ialoveni, Mileştii Mici Balmuş Olga 113
Petrov Gabriela-Nicoleta

8

LT “Ion Creangă” Chişinău Lungu Valentina 113
Prescura Constantin

8

LT “Orizont”, Ciocana Chişinău Burleai Valeriu 113
Raileanu Cătălina

8

LT “Aurel David” Bardar, Ialoveni Cuşnir Vasile 113
Robu Irina

8

LCI “Prometeu-Prim” Chişinău Damian Ludmila 114
Rosca Iuliana

8

LT “Mihail Kogălniceanu” Chişinău Solonari Antonina 114
Șotropa Mihai

8

LT “Orizont”, Ciocana Chişinău Burleai Valeriu 114
Tataru Eduard

8

LT “Spiru Haret” Chişinău Tonu Viorica 114
Toma Victoria

8

LT “Puhoi” Ialoveni Reuleţ Angela 114
Ţurcan Olga

8

LT “Mihail Kogălniceanu” Chişinău Solonari Antonina 114
Vasilita Ion

8

LT “Nicolae Donici” Dubasarii Vechi Mafteuţa Mihai 114
Verebceanu Mirela

8

LT “Nicolae Donici” Dubasarii Vechi Mafteuţa Mihai 114
Vutcariov Anastasia

8

LT “Mihail Bârcă” Ialoveni, Mileştii Mici Balmuş Olga 114
Zamsa Sandu

8

LT “Spiru Haret” Chişinău Tonu Viorica 114

+Clasa a 9-a, 27.04.2013, ora 12:00-14:00

Nume Prenume

Clasa

Instituţia Oraşul Profesor pregătitor SALA
Babii Bogdan

9

LT “Orizont”, Durleşti Chişinău Burleai Valeriu 111
Bivol Maricica

9

LT “Mihail Bârcă” Ialoveni, Mileştii Mici Balmuş Olga 111
Buzilă Eugeniu

9

LT “Gaudeamus” Chişinău Burleai Valeriu 111
Calancea Laurențiu

9

LT “Orizont”, Durleşti Chişinău Evtodiev Igor 111
Castraveț Ion

9

LT “Mihail Bârcă” Ialoveni, Mileştii Mici Balmuş Olga 111
Cazacu Bogdan

9

LT “Orizont”, Durleşti Chişinău Burleai Valeriu 111
Cebanu Iulian

9

LT “Orizont”, Durleşti Chişinău Burleai Valeriu 111
Cucu Vladimir

9

LT “Orizont”, Durleşti Chişinău Burleai Valeriu 111
Dodiță Corneliu

9

LT “Gaudeamus” Chişinău Burleai Valeriu 111
Dolgopol Romina

9

LT “Gheorghe Asachi” Chişinău Ciobanu Dumitru 111
Dolinschi Irina

9

LT “Gaudeamus” Chişinău Burleai Valeriu 111
Filip Iulian

9

LT “Orizont”, Durleşti Chişinău Burleai Valeriu 111
Gamurar Andrei

9

LT “Gaudeamus” Chişinău Burleai Valeriu 113
Gangalic Cătălin

9

LT “Orizont”, Durleşti Chişinău Burleai Valeriu 113
Gheorghita Mihai

9

LT “Olimp” Sîngerei Tacu Nicolae 113
Gorea Rodion

9

LT “Gaudeamus” Chişinău Burleai Valeriu 113
Griza Daniel

9

LT “Orizont”, Durleşti Chişinău Burleai Valeriu 113
Guțan Olga

9

LT “Gaudeamus” Chişinău Burleai Valeriu 113
Horneț Vladlena

9

LT “Orizont”, Buiucani Chişinău Evtodiev Igor 113
Macovenco Caterina

9

LT “Ion Creangă” Chişinău Lungu Valentina 113
Mihailov Sergiu

9

LT “Ion Creangă” Chişinău Lungu Valentina 113
Negru Mircea

9

LT “Orizont”, Durleşti Chişinău Burleai Valeriu 113
Nistor Cezar

9

LT “Orizont”, Durleşti Chişinău Burleai Valeriu 113
Patlatii Daniel

9

LT “Ion Creangă” Chişinău Lungu Valentina 113
Popovici Vladislav

9

LT “Gaudeamus” Chişinău Burleai Valeriu 114
Raileanu Dionisie

9

LT “Aurel David” Bardar, Ialoveni Cuşnir Vasile 114
Raischi Mihaela

9

LT “Mihail Kogălniceanu” Chişinău Evtodiev Igor 114
Rusu Iurie

9

LT “Orizont”, Durleşti Chişinău Burleai Valeriu 114
Savva Dumitru

9

LT “Orizont”, Durleşti Chişinău Burleai Valeriu 114
Stolearov Alexei

9

LT “Antioh Cantemir” Chişinău Popovici Larisa 114
Tataru Valeria

9

LT “Mihail Bârcă” Ialoveni, Mileştii Mici Balmuş Olga 114
Trifan Alexandrina

9

LT “Mihai Sadoveanu” Călăraşi Gavriliţă Elena 114
Vasiliev Serghei

9

LT “Orizont”, Durleşti Chişinău Burleai Valeriu 114
Vizitiv Gleb

9

LT “Orizont”, Durleşti Chişinău Evtodiev Igor 114
Zmeu Alexandrin

9

LT “Orizont”, Durleşti Chişinău Burleai Valeriu 114

+Clasa a 10-a, 27.04.2013, ora 8:30-10:30

Nume Prenume

Clasa

Instituţia Oraşul Profesor pregătitor SALA
Banari Stas

10

LT “Orizont”, Durleşti Chişinău Burleai Valeriu 111
Barcari Cristina

10

Liceul Republican cu Profil Real Chişinău Cernei Mihai 111
Bortă Valeria

10

LT “Boris Cazacu” Nisporeni Dima Valeriu 111
Botezatu Dorina

10

LT “Puhoi” Ialoveni Reuleţ Angela 111
Bragari Iacob

10

Liceul Republican cu Profil Real Chişinău Cernei Mihai 111
Cărăruș Ion

10

LT “Orizont”, Durleşti Chişinău Evtodiev Igor 111
Ceachir Serafim

10

LT “Orizont”, Durleşti Chişinău Burleai Valeriu 111
Ceaciru Mihail

10

LT “A. Agapie” Sîngerei Balan Dumitru 111
Cervinschi Vitalie

10

LT “Dimitrie Cantemir” Cantemir Boncev Ion 111
Chirău Tudor

10

Liceul Republican cu Profil Real Chişinău Cernei Mihai 111
Chitan Marin

10

LT “Ion Creangă” Chişinău Lungu Valentina 111
Cibotari Snejana

10

LT “A. Agapie” Pepeni, Sîngerei Balan Dumitru 111
Ciobanu Daniel

10

LT “Gaudeamus” Chişinău Burleai Valeriu 113
Colibaba Nicoleta

10

LT “Gheorghe Asachi” Chişinău Burleai Valeriu 113
Copaci Nicoleta

10

LCI “Prometeu-Prim” Chişinău Evtodiev Igor 113
Coseru Sergiu

10

LT “Ion Creangă” Chişinău Lungu Valentina 113
Costîşin Silviu

10

LT “Mihail Kogălniceanu” Chişinău Solonari Antonina 113
Cotos Alexandru

10

LCI “Prometeu-Prim” Chişinău Evtodiev Igor 113
Cristea Petru

10

Liceul Republican cu Profil Real Chişinău Untila Dumitru 113
Gușanu Irina

10

LT “Mihail Bârcă” Ialoveni, Mileştii Mici Balmuş Olga 113
Martin Radu Constantin

10

LT “Orizont”, Durleşti Chişinău Evtodiev Igor 113
Mitrea Iulian

10

LT “Mihai Sadoveanu” Călăraşi Gavriliţă Cătălina 113
Morari Eugen

10

LT “A. Agapie” Pepeni, Sîngerei Balan Dumitru 113
Munteanu Victor

10

LT “Gheorghe Asachi” Chişinău Evtodiev Igor 113
Negură Vlad

10

LT “Puhoi” Ialoveni Reuleţ Angela 114
Nicorici Dan

10

Liceul Republican cu Profil Real Chişinău Cernei Mihai 114
Ou Andrei

10

LT “Puhoi” Ialoveni Reuleţ Angela 114
Pînzaru Ion

10

Liceul Republican cu Profil Real Chişinău Untila Dumitru 114
Posmac Anton

10

LT “Gaudeamus” Chişinău Burleai Valeriu 114
Pulbere Alexandru

10

LT “Mihail Bârcă” Ialoveni, Mileştii Mici Balmuş Olga 114
Rusnac Cătălin

10

LT “Orizont”, Durleşti Chişinău Evtodiev Igor 114
Trifan Alexandru

10

LT “Ion Creangă” Chişinău Lungu Valentina 114
Ungureanu Corneliu

10

LT “Gaudeamus” Chişinău Burleai Valeriu 114
Urmașu Cristina

10

LT “Mihail Bârcă” Ialoveni, Mileştii Mici Balmuş Olga 114
Vrîncean Ion

10

Liceul Republican cu Profil Real Chişinău Cernei Mihai 114

+Clasa a 11-a, 27.04.2013, ora 15:30-17:30

Nume Prenume

Clasa

Instituţia Oraşul Profesor pregătitor SALA
Bîrcă Veronica

11

LT “Mihai Sadoveanu” Călăraşi Gavriliţă Elena 111
Bîtcă Victor

11

LT “Puhoi” Ialoveni Reuleţ Angela 111
Brînză Alexandru

11

LT “Mihail Bârcă” Ialoveni, Mileştii Mici Balmuş Olga 111
Chiţanu Efim

11

Liceul Republican cu Profil Real Chişinău Nacu Ion 111
Iachim Maria

11

LT “Puhoi” Ialoveni Reuleţ Angela 111
Manole Nadejda

11

Liceul Republican cu Profil Real Chişinău Nacu Ion 111
Musteaţă Daniela

11

Liceul Republican cu Profil Real Chişinău Nacu Ion 111
Papimeri Dumitru

11

LT “Orizont”, Durleşti Chişinău Evtodiev Igor 111
Purice Dinu

11

LT “Gaudeamus” Chişinău Burleai Valeriu 111
Raischi Ion

11

Liceul Republican cu Profil Real Chişinău Nacu Ion 111
Smolenschi Alexandru

11

Liceul Republican cu Profil Real Chişinău Nacu Ion 111
Teleșcu Cristian

11

LT “Gaudeamus” Chişinău Burleai Valeriu 111
Toma Eugen

11

LT “Puhoi” Ialoveni Reuleţ Angela 111

+Clasa a 12-a, 27.04.2013, ora 8:30-17:30

 Elevii clasei a 12-a pot participa la concurs împreună cu oricare dintre participantii de la clasele a 9-a, a 10-a sau a 11-a (la una sau mai multe clase) si vor fi premiati pe baza punctajului maxim obtinut la una din clase.

Nume Prenume

Clasa

Instituţia Oraşul Profesor pregătitor SALA
Barbăroşie Cătălina

12

Liceul Republican cu Profil Real Chişinău Nacu Ion 111, 113, 114
Ceban Adriana

12

Liceul Republican cu Profil Real Chişinău Nacu Ion 111, 113, 114
Cibotari Dionisie

12

Liceul Republican cu Profil Real Chişinău Untila Dumitru 111, 113, 114
Popanu Ilie

12

LT “Orizont”, Durleşti Chişinău Evtodiev Igor 111, 113, 114
Tetelea Alexandru

12

LT “Gaudeamus” Chişinău Burleai Valeriu 111, 113, 114
Zanoci Cristian

12

LT “Orizont”, Durleşti Chişinău Evtodiev Igor 111, 113, 114

Rezultate

Pentru alte detalii accesaţi site-ul

http://stoner.phys.uaic.ro/phi/concurs_phi_2013.html